Dit briljante levensadvies is vrij vertaald naar aanleiding van een column van Mary Schmich van The Chicago Tribune uit 1997. Het staat ook wel bekend als de ‘Sunscreen Speech’.
Ik vind het één van de mooiste teksten over het leven, dus bij uitzondering hierbij een blog die niet van mezelf is. Het lijkt een verzameling grappige uitspraken, maar er zit een diepe wijsheid achter de teksten.
Hier komt het:
Geniet van de kracht en schoonheid van je jeugd.
Ach, laat ook maar. Je zult de kracht en schoonheid van je jeugd niet begrijpen totdat ze voorbij zijn. Maar vertrouw me, over 20 jaar zul je terugkijken naar de foto’s van jezelf en zien hoeveel mogelijkheden je had en hoe fantastisch je er werkelijk uitzag.
Je bent niet zo dik als je denkt.
Maak je geen zorgen over de toekomst.
Of, maak je wel zorgen, maar begrijp dat zorgen maken net zo effectief is als proberen een wiskundesom op te lossen door kauwgum te kauwen.
De echte problemen in je leven zijn dingen waar je je nooit zorgen om hebt gemaakt, de dingen die je plotseling overkomen om 4 uur ’s middags op een doordeweekse dag.
Doe elke dag iets waar je bang voor bent.
Zing.
Wees niet roekeloos met de gevoelens van anderen.
Blijf niet bij mensen die roekeloos met jouw gevoelens omgaan.
Floss je tanden.
Verspil geen tijd aan jaloezie.
Soms lig je voorop, soms lig je achter. De wedstrijd is lang en is uiteindelijk alleen met jezelf.
Onthoud de complimenten die je krijgt. Vergeet de beledigingen. Als dat je lukt, vertel me dan hoe je dat hebt gedaan.
Bewaar je oude liefdesbrieven. Gooi je oude bankformulieren weg.
Strek je lichaam.
Voel je niet schuldig als je niet weet wat je wilt met je leven.
De meest interessante mensen die ik ken wisten ook niet wat ze wilden toen ze 22 waren. Sommigen van de meeste interessante 40-jarigen weten het nog steeds niet.
Gebruik genoeg calcium.
Wees aardig voor je knieën. Je zult ze missen als ze er niet meer zijn.
Misschien trouw je, misschien niet. Misschien krijg je kinderen, misschien niet. Misschien scheid je als je 40 bent, misschien dans je de vogeltjesdans op je 75-jarige trouwjubileum.
Wat je ook doet, geef jezelf niet te veel complimenten of te veel kritiek.
Je keuzes zijn voor de helft het resultaat van toeval. Dat geldt ook voor de keuzes van alle anderen.
Geniet van je lichaam. Gebruik het op elke manier die je wilt. Wees er niet bang voor en wees niet bang wat andere mensen erover denken. Het is het grootste instrument dat je ooit zult hebben.
Dans, ook al is het alleen maar in je woonkamer.
Lees de gebruiksaanwijzingen, ook al volg je ze niet op.
Lees geen schoonheidsmagazines, daar voel je je alleen maar lelijk door.
Wees aardig voor anderen.
Leer je familie kennen. Je weet nooit wanneer ze er niet meer zijn. Ze zijn je beste band met het verleden en de mensen die bij je blijven in de toekomst.
Hoe ouder je wordt, hoe meer je de mensen nodig hebt die je kende toen je jong was.
Begrijp dat vrienden komen en gaan, maar zorg dat je vasthoudt aan die paar bijzondere personen die je tegenkomt. Doe moeite om het verschil in woonplaats en levensstijl te overbruggen.
Ga reizen.
Accepteer bepaalde universele waarheden.
De prijzen zullen omhoog gaan. Politici zullen vreemdgaan. Ook jij zult oud worden. En wanneer je oud bent, zul je fantaseren dat toen je jong was de prijzen redelijk waren, politici nobel waren en kinderen hun ouders respecteerden. Respecteer je ouders.
Verwacht niet dat iemand je onderhoudt. Misschien heb je een spaarpot, misschien heb je een rijke partner. Maar je weet nooit wanneer één van beiden verdwijnt.
Wees voorzichtig van wie je advies aanneemt, maar wees geduldig met degenen die het je geven.
Tot zover het advies van Mary Schmich. Een verzameling van tips, inzichten, grappige observaties en wijze lessen.
Heb jij zelf een tip of advies die je wilt delen?
Geef dan je reactie – er is nooit een tekort aan goede inzichten!
Werk Aan Je Persoonlijke Groei!
Volg de Online Trainingen in Gelukkig en Succesvol Leven.– Ontdek de stappen om elk doel te bereiken.
– Voel je beter over jezelf en andere mensen.
– Word een meester over de 7 gebieden van je leven.
Je ontvangt bij elke training:
– Praktische lessen met effectieve handvatten.
– Uitgebreide vragen en bewezen oefeningen bij elke les.
– Geweldige eBoeken met extra inzichten.
Leer in je eigen tempo, met levenslange toegang.
Coach jezelf en word de persoon die je wilt zijn!
Ontdek Alle Trainingen
Lees 1.000+ Ervaringen
En dan hieruit datgene halen wat bij jou past, waar jij zelf voor kiest en waar jij je goed bij voelt. En dan je niet schuldig voelen, maar wel grenzen durven verleggen.
Als je het goed verstaat is dit een goed artikel. Niet te letterlijk, maar wel eerlijk nemen.
Francien.
Heerlijk die opmerkingen tussendoor als: “floss je tanden,” of “Je bent niet zo dik als je denkt”. Helaas geldt dat laatste voor mij niet, maar de rest heb ik van genoten. Mooi artikel.
Leuk ! Mag je elke dag wel sturen.
leuke youtube ‘de denkhoeden van De Bono’ slechts 2:35 minuten
https://www.youtube.com/watch?v=Q7HvVtLt2Jo
Van de mensen die roekeloos met je gevoelens omgaan leer je wel het meest en wordt je steeds sterker.